Vítejte na stránkách kočičky Áji

Úvodní stránka

Fotografie za:

Video

Další akce a zájmy

© Ája 2004 - poslední aktualizace 2. 7. 2014

Od 27. 1. 2005
jste: návštěvník


Vítejte na stránkách kočičáků z Berouna


Nechte si naše stránky hlídat a na změnu budete upozorněni mailem!
Napište jen vaši adresu:

zasílat upozornění na email zrušit zasílání na zvolený email

25. 6. 2014 - Další a další videa uložená na Youtube najdete v levém sloupci pod tlačítkem "Videa na YouTube"
9. 6. 2014 - Odkaz na první DVĚ videa na Youtube najdete v levém sloupci pod tlačítkem "Videa na YouTube"
20. 5. 2014 - Vím, že ty naše stránky dost šidíme. Zvláště nějaké nové informace v téhle tabulce chybí, ale teď už zase bude co točit a fotit, protože máme tuze dobrou zprávu: v noci na dnešek se naší Bardotce narodila 3 štěňátka! Kluk a dvě holky (Cyril, Cecilka a Cita). Bardotka se vzorně stará, tak snad všechno bude v pořádku.

Pro začátek dva obrázky ale hodně brzy se objeví v albu (na levé straně)
Další portrétové fotky jsou na stránce "Naše štěňátka".


2. 12. 2012 - 16. 12. jsme si přivezli novou posilu smečky v podobě dvou potkanů. Asi si řeknete, že jsme se zbláznili, když takhle "podstrojujeme kočkám a psovi". Pravda je ale taková, že kočky si je prohlédly a víc je nezajímají. Bardot je stále zvídavá ale dá se uhlídat. Tak uvidíme, jak dlouho :-). Těšte se na nové fotografie, které budou záhy. Zatím máme fotky na stránce "Naši chlupáči".
22. 5. 2012 - Omlouváme se opět za prodlení fotek za duben. Důvody jsou stále tytéž... Ovšem předem upozorňujeme, že u fotek za Květen to bude to samé :-)
20. 3. 2012 - Omlouváme se všem našim příznivcům za prodlení uvedení fotek za leden a únor, ale příčiny jsou ryze technického rázu: panička na to částečně zapomněla a z druhé části byla líná :-)
10. 6. 2011 - Konečně se po psím opojení dočkaly i kočky dalších videí. Najdete je na tradičním místě.
2. 4. 2011 - Jelikož z toho foťáku se daří dělat videa jen ve formátu wmv, který není až tak úsporný na místo, a protože nejsme nafukovací, rozhodli jsme se, že budeme dávat nová videa výhradně na YouTube. Jejich seznam najdete pod nově přidaným tlačítkem v levé části stránek. Již tam na vás čeká další - čtvrté video.
11. 3. 2011 - Tak je to tady. V pátek 8. 4. jsme jeli do Úhonic a přivezli si psí slečnu. Je to Jack Russell Teriér. Pravda, jako trhač nic moc, ale hlasitě štěkat umí již teď. Až nás tím překvapila. Po narození a do knihy byla zapsána jako Bardot a jelikož jsme nic dalšího nevymýšleli, jméno jí zůstalo. Tak až někde na našich stránkách uvidíte zmínku o Bardotce, není to Brigitte! První video jsme sestříhali z mobilu, taže kvalita tomu odpovídá. Budeme je dávat pochopitelně mezi ostatní videa, ale k dispozici je i na YouTube.

Taky jsme stačili hned z prvních dnů pořídit sérii fotografií z nového bydliště, ale jsou tam na začátku i fotky převzaté od původní majitelky, z počátku Bardotčina života.
5. 3. 2011 - Od nynějška se budete muset smířit s fotkami ve kvalitě "mobilního telefonu". Měli jsme totiž nechtěnou návštěvu, která nám nenechala ani jeden foťák, ale ani kameru, notebook, navigaci, PDA.... Nic méně padnul návrh, že by to chtělo "něco štěkacího", tak se do budoucna máte na co těšit. Fotky ve kvalitě jako do letošního února to ale bohužel nebudou, to až se poněkud zmůžeme.
4. 2. 2011 - Tak už nás také dostihla "3D horečka", tak přinášíme 3D Áju, Čumíska, Sváťu, Carmínku i Fanfána alespoň pro nejrozšířenější brýle....
6. 1. 2011 - Všechno nejlepší do Nového roku 2011! Hlavně zdraví , štěstí, spokojenost a lásky pro vás i vaše čtyřnohé miláčky.
3. 8. 2010 - Ahoj příznivci koček. U koček celkem nic nového není, takže ani není o čem psát. Jak je hezky tak kočičáci chodí na zahrádku, takže více-méně jen přibydou fotografie zvenku. Ovšem co je u nás úplně nové, to jsou nové webové stránky věnované naší zahrádce, takže se tam určitě jděte podívat.
9. 2. 2010 - Čumísek po zasmradění bytu jde na kastraci. Víc se dozvíte v pavlači (45 a 46).
20. 1. 2010 - Dodatečně přejeme vše nejlepší do Nového roku 2010 přejí vám i všem vašim čtyřnohým kamarádům berounští kočičáci a jejich dvounožci.
30. 11. 2009
Tak nevím, jestli není něco špatně?

S čím že to dodávají počítače??

S myší???

Ne! s Kocourem.

:-)

(přejeďte po fotce myší)
1. 10. 2009 - Přinášíme další fotografie i video a kdo by měl zájem, tak na stránkách "samostatné akce" nám přibyly fotografie z Anglie a z oslav narozenin.
10. 9. 2009 - Tak už je to tady. Kocourek dostal očkování, byl prohlédnut a karanténa skončila. Toho se panička nemohla dočkat a tak už od víkendu je kocour doma a my začínáme mít čím dál větší problémy s hledáním volného kusu podlahy třeba jen při cestě k lednici... O jeho vstupu domů vám přináší informace jubilejní 50 video.
11. 8. 2009 - Nevím jestli je to nějaké prokletí, nebo co, ale už je to třetí srpen ve kterém si nás samo našlo třetí kotě. Doufám, že se z toho nestane pravidlo. Každiopádně je toho teď hodně, takže aktualizace stránky "Naši kočičáci" a k tomu nové fotky za červenec, nová pavlač a konečně i nové video (sice jen z foťáku, ale jde na to koukat).
22. 6. 2009 - Bylo nám nejednou vyčiněno, že kočičky nepocházejí z úplné rodiny, a že bychom s tím měli něco udělat. Tak jsme udělali a dne 12. 6. 2009 jsme řekli své společné ANO. Krátký textík a fotky najdete zde.
1. 6. 2009 - Tak už máme půl roku pryč a žádný nový video. Moc se omlouváme, ale technika si postavila hlavu. Pravda, dalo by se pořídit něco nového, ale jak uvidíte na fotkách z května, furt se najdou jiné zájmy, kam se dají strkat peníze...
1. 1. 2009 - Všechno nejlepší do Nového roku 2009 přejí vám i všem vašim čtyřnohým kamarádům berounští kočičáci a jejich dvounožci.
1. 9. 2008 - Jelikož jsem po jaké době provozování těchto stránek zjistil, že se stále najdou i tací, pro které jsou stránky příliš složité, padlo rozhodnutí je ještě víc zjednodušit. Proto od nyní budou v levé části ve dvou rolovatelných panelech k dispozici všechna dostupná fota a videa. Dále jsem na přání odstranil formát videa pro Quick Time a ponechal pouze pro Windows media player. To se nadále nebude otevírat do původního webového okna ale přímo do přehrávače. Nemáte-li nastavenou asociaci mezi koncovkou WMV a přehravačem, bude vám nabídnut soubor s videem ke stažení.
11. 8. 2008 - Tak je to tady. Máme nový přírůstek! Přivezli jsme si domů bezprizorního zablešeného kocourka z Hýskova, kde se toulal již odstavený od maminky. Původně se nám moc nechtělo, ale když jsme se dozvěděli, že je veliká pravděpodobnost ocitnutí se na jídelníčeku místních dravců, tak jsme řekli ne a vzali ho za svého. Dostal jméno Sváťa. Druhý den jsme ho vzali na veterinu prohlídnout a snad bude všechno OK. Těšte se na nové fotky a snad také nějaké to video (konečně)... Zatím, jako závdavek přinášíme první fotografie v sekci "naši kočičáci", kterou jsme při této příležitosti hned aktualizovali.

1. 4. 2008 - Nedá mi to, abych se nepodělil o historku:
Opravář počítačů dostal zprávu od uživatele: "Přijďte mi pomoct, mám velké problémy s tiskárnou, pokaždé, když chci tisknout a odejdu od tiskárny, vylezou z ní pomačkané, někdy až potrhané listy papíru. Doufám, že mi pomůžete vyřešit tento problém.
Odpověd´: Milý uživateli PC, když jste odešel, tak jsem tiskárnu přezkoušel a našel příčinu, koukněte sem a uvidíte sám.

20. 2. 2008 - Další příspěvek v rubrice "z kočičí pavlače", tak si počtěte.

3. 1. 2008 - Šťastný a veselý Nový rok 2008 vám i vašim mazlíčkům.

10. 12. 2007 - Přibývají další článečky v rubrice "z kočičí pavlače", tak ji nezapomeňte navštívit a počíst si.

7. 12. 2007 - Fanfánek se až neuvěřitelně rychle zklidnil. Už ani nezakusuje Carminu, jen ji občas očenichá ale jinak nic. Po značkování také ani stopy.

28. 11. 2007 - Fanfán byl 26. 11. na kastraci.

16. 11. 2007 - KONEČNĚ jsem se dokopal k sestříhání dalšího videa za říjen(!), tak hezkou podívanou. Taky máme již desátý článeček v "pavlači".

12. 11. 2007
- Na základě značně propracovaného lobby jsem byl přesvědčen o naprosté nutnosti nabídnout na našich stránkách ke stažení knížku Terryho Pratchetta "Nefalšovaná Kočka aneb Kampaň za Opravdové kočky". Již si ji stahlo lidí.
18. 10. 2007 - Ahoj. Máme novou rubriku: "Kočičí pavlač", aneb drbárnu, kde kočičky vyprávějí své příběhy a zážitky. Doufejme, že se bude utěšeně rozrůstat. Odkaz najdete vlevo, druhý shora, tak hezké počteníčko.

4. 10. 2007 - Ahoj. Tak jsme se konečně osamostatnili a vítáme vás na naší první soukromé doméně SETAPOUCH. Vrtá vám v hlavě proč zrovna takový název? Vysvětlení je na hlavní (vstupní) straně webu dole, tak tam můžete taky kouknout :-) Každopádně si nezapomeňte upravit odkazy, ať vám to neblbne, i když na starých stranách je upozornění a přesměrování sem.

4. 9. 2007 - Prázdniny jsou za námi a skoro nemáme žádné nové fotky. No ostuda - ale zase ne až tak naše. Jak je horko, tak ty potfory kočičí jen spí a zase není co nového fotit. Tak sem dáme alespoň těch pár, co máme.

2. 7. 2007 - V sobotu 30. 6. 2007 proběhl v Berouně již druhý sraz Modrého Kocouře. Počasí se vyvedlo, fotky a video jsou již založeny, tak si s námi připomeňte ty chvíle pohody.

8. 6. 2007

- Ahoj. Po dost dlouhé době přinášíme slibovaný scan průkazu původu Fanfánka. Jinak je přístupný také ze sekce "naši kočičáci", pod jeho jménem.

21. 5. 2007

- Tak jsme tu s dobrou zprávou: kočičky si na sebe krásně zvykly a vypadá to OK. Carmínka byla teda dost dlouho ostražitá, ale už se s Fanfánkem honí a perou jen tak - tréninkově. Ája je dáma a jako taková se také chová. Vyfackovala si svůj klid a je nad věcí. Každopádně jsme rádi, že to takhle dopadlo a už s námi spí všechny tři :-)
Zároveň bychom chtěli ještě upozornit, že fotografie či video jsou místy horší kvality (než je u nás zvyklé :-)). Není to záměr, ale chvílema jsme museli dost pospíchat, abychom vůbec nějaké záběry ulovili...

- technická záležitost: kdo používáte k přehrávání formát WMV a máte poslední verzi Windows media playeru, při přehrávání v okně bude obraz patrně "zdrcnutý" na výšku. Pátrám co s tím ale zatím není kde sehnat všechny možné parametry pro správnou aktivaci přehrávače v okně. Kdyby jste někdo uměl poradit dejte určitě vědět. Buď na e-mail nebo na ICQ: 86-931-571. Do té doby, než se to vyřeší mohu nabídnout jedinou pomoc - pod odkazem "všechna fota a videa" jsou u každého formátu každého videa symboly "o", které slouží pro přehrání v samostatném prohlížečí (mimo stránky) nebo k uložení na lokální disk.

11. 5. 2007

- V úterý nastal dlouho očekávaný okamžik, kdy jsme pustili kočky k sobě. Nejdřív bylo váhavé očichávání s Ájou, která byla celkem v klidu, zato Carmina se dala do syčení a prchla. Kdykoliv se k ní Fanfán rychleji přiblížil, tak kromě syčení řvala jako by ji na nože brali a kvapem vyhledávala úkryt. Měli jsme plné ruce práce ji utišit. S Ájou si později, když si začal dovolovat, vjeli do chlupů ale to ještě vypadalo, že si s ním Ája snadno poradí. Ve čtvrtek jsem to už tak jednoznačné neviděl, protože jsem naopak zahlédl Áju na útěku. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Carmina už je také klidnější, ale stejně to není ono. Zatím největší úspěch na společné soužití slaví kočičí bonbony. Stačí zachrastit a všechny tři si sednou vedle sebe a ládují se a nevidí kdo sedí hned vedle.
Každopádně spolehněte se, že vás budeme o všem informovat a určitě přineseme i další fotky a video, ale až bude z čeho. Ono se to blbě fotí a točí - a ani není co, když se jedna schová na kredenc, druhá spí v posteli a kocour jim zatím "pucuje" misky...

16. 4. 2007

- O víkendu se udělalo nádherně, a tak jsme letos poprvé vzali kočičáky trošku vyvětrat na zahrádku. Ještě je k sobě nedáváme, tak šli na etapy. Nejdřív Fanfán. Měli jsme trochu obavy jak bude snášet kšíry, ale naprosto bezproblémově. Vzali jsme ho ven a vyloženě si to užíval. Že by nějaký náznak strachu - ani náhodou. Jen se obezřetně rozhlížel a po nějaké chvíli ani to. Ája s Carmínou byly také, ale je na nich znát, že už jsou "vysoce domestikované". Prostě se jen tak rozhlédnout, okousat trávu a hurá domů do tepla, pohodlí a bezpečí.
To Fanfánek ne. Jak jsme se potom kdykoliv mihnuli kolem vchodových dveří, už u nich stál a čekal, jestli náhodou... Jednou mi takhle utekl, ale jen na terasu - tam se zastavil, sednul si a rozhlížel se. Tak jsme ho pro velký zájem vzali ven i v neděli, kdy bylo také krásně.
Tak vám z tohoto víkendu přinášíme čerstvou obrazovou reportáž. Hezky se bavte :-)

19. 3. 2007

- V pátek jsme se rozrostli o dalšího člena rodiny - kocoura habešského jménem Fanfán Blue. Zatím je v "karanténě", než bude mít hotová a účinná všechna potřebná očkování. Karanténa zní blbě ale je to tak, že má k dispozici celý samostatný byt, kde u něj pořád někdo z nás je a další společnost mu dělá Bobík.
- Aktualizované a doplněné fotografie v sekci "Naši kočičáci"

19. 2. 2007

Carmina už nám dorostla ve velkou slečnu a tak aby se s blížícím jarem nesnažila prchnout za místními kocoury, šla na kastraci.

29. 1. 2007

Tak dneska máme tuze smutnou zprávu. Matýsek svůj boj už prohrál....

15. 1. 2007

Matýsek se pořád ještě drží. Od minulého týdne bere prášky, ale už skoro nejí...

3. 1. 2007

- Asi nejdříve dovolte, abychom vám i vašim mazlíčkům popřáli vše nej do nového roku 2007.

- Od 12. 12. 2006 máme starosti s Matýskem. Šel k pánům odborníkům, ale ti nás ani trošičku nepotěšili. Co vám máme povídat. Svátky stály za "starou belu". Nic méně, je tu nový rok a toho se náš Matýsek dočkal a teď nám držte palce aby se dočkal i 12.1. Lékař pravil, že jestli se tohoto data dožije a ukáže se jako bojovník, že ho zkusí ne zachránit, ale prodloužit mu pobyt tady co nejdéle. Zatím se Matýsek drží. Papá, mazlí se i je zvědavý a určitě ne apatický.

- Máme ještě další upozornění: na webu "Modrého kocouře" proběhla diskuse o používání prostředku Diffusilu. Výrobce uvádí možnost použití i na kočkách - NE!!! Paní která dala na popis na etiketě přivodila nechtěně své kočičce smrt! Tímto jí zpětně vyjadřujeme soustrast a zároveň plníme přání, aby se informace o nebezpečnosti Diffusilu dostala mezi co nejvíce lidí.

25. 10. 2006 - Aktualizované a doplněné fotografie v sekci "Naši kočičáci".
- Také doznaly změn strany s videama, které se již nezobrazují samostatně, ale v pravé části a zároveň obsahují "rolítko" pro přímý výběr videoklipu.
- Obdobná změna je i u fotogalerií, které se otevírají do samostatného okna a také obsahují rolítko pro výběr fotogalerie.

7. 10. 2006 Dodatečně upozorňuji, že podle změny webové adresy byly konečně aktualizovány texty a odkazy u našich ikon v části ikony, které nabízíme pro umístění do vašich stránek na zvýšení pravděpodobnosti, aby nás někdo našel :-)
Zároveň si tímto dovolujeme vás o tuto službu požádat. Pochopitelně, když nás na to mailem nebo v knize upozorníte, tak "na revanš" umístíme vaši ikonu na naše stránky do části "Naše oblíbené stránky" .

6. 10. 2006 Máme nově upravené stránky. Hlavní změna jměna je v odlehčení hlavní stránky od fotografií a o řazení popisu "novinek" podle data. V levé části přibylo tlačítko "Naši kočičáci" a tím vyvoláte popisky a fotky, co byly původně na této straně. Další úpravy jsou spíš jen kosmetické. Některé odkazy nepřepínají okna ale mění tuto pravou část. Vždy se dostanete nazpět na tuto stranu kliknutím na fotografii v levo nahoře.

1. 10. 2006 Pozor na postupné rozšiřování galerií fotografií! Jde o to, že hotovou galerii nerozšiřujeme o další fotky, ale přidáme jako další stranu náhledů. Poznáte to podle odkazu "další" v pravém horním rohu 1. strany galerie (viz Září 2006). Ostatně uprostřed nahoře je vždy v případě dalších stránek uvedeno na kolikáté z kolika stran náhledů se nacházíte. Pakliže si prohlížíte všechny fotografie, tak ani nic nepoznáte, protože kliknutím na šipku se dostanete na další fotku i když je na jiné straně náhledů.

23. 9. 2006 Uplynuly teprve tři týdny od ztráty naší milované Žužlinky a s Ájou i Matesem to začalo jít z kopce. Lenošili by od rána do večera, žádný pohyb, maximálně při jídle a následném mytí. Tak jsme řekli DOST! S tím se musí něco udělat. Z Matýska už se stává živá kulička a potřebuje někoho, kdo ho prožene. Že to Ája nebude, nám bylo jasné hned. Koukáme se tedy po webu a získáváme kontakt na útulek OS Podbrdsko. Pak už jen pár telefonátů, cesta autem a bylo to. Máme novou kočičku Carminu, tak dovolte aby se vám hned ve fotografiích i videu představila.

5. 9. 2006 Oznamujeme, že nás po tragické příhodě navždy oputila naše milovaná Žužlinka.

1. 7. 2006 Oznamujeme, že máme změnu webové adresy na: "http://home.tipsport.cz/vs/aja".

1. 1. 2006 Preventivně upozorňujeme, že fota a videa přístupná z hlavní stránky nejsou všechna, ketrá jsou zde k dispozici. Pod odkazem "Všechna fota a videa" najdete všechny fotografie a videa která tu jsou od vzniku stránek po současnost.

Rekapitulace anket:
Jak se vám líbí stránky?
Hodně 104 hlasů
jde to 34 hlasů
Nic moc 35 hlasů
Vůbec 26 hlasů
Kolik máte doma koček vy?
Žádnou 18 hlasů
Jednu 29 hlasů
Dvě 13 hlasů
Tři 16 hlasů
Čtyři a víc 13 hlasů
Kolik zvířat máte celkem?
Žádné 14 hlasů
Jedno 14 hlasů
Dvě 14 hlasů
Tři 18 hlasů
Čtyři a víc 18 hlasů

TOPlist

Nahoru