Vítejte na stránkách kočičky Áji - Holmes

Vítejte na stránkách kočičky Áji - příběhy z kočičí pavlače

Úvodní stránka

Kočičí pavlač

48 - Ztracen ve vistárii
47 - Bráchova identita odhalena
46 - Němí svědci zločinu
45 - Ty pudeš!!!
44 - Jsem snad blázen?
43 - Jak jsem se zabydloval
42 - Invaze Marťana
41 - Co je u nás nového
40 - Nové zvíře
39 - Jak se budí dvounožci
38 - Ztracený buřt
37 - Budu loupežníkem
36 - Růžová příšera
35 - Fanfán záhadolog
34 - Sváťova koupelnová dobrodružství
33 - Jak jsem se zabydlel
32 - Autodráha
31 - Fanfánovo stanovisko
30 - Poděs Sváťa
29 - Sváťa a magická osmička
28 - Proč pořád já?
27 - Sherlock Holmes
26 - Další dírky!
25 - Volání divočiny
24 - Děravý kožíšek
23 - Ježek v kleci
22 - Orienťák byl!
21 - Orientační běh
20 - Něco tam je!
19 - Domeček plný cihliček
18 - Satisfakce
17 - Jak Fanfán machroval
16 - Ája kutilka
15 - Naše zvyky a rituály
14 - Zimní rozjímání
13 - Sýkorky
12 - Zrada přišla
11 - Čuju zradu
10 - Myš ve špajzu
9 - Léto a adrenalin
8 - Z Braníku do Berouna
7 - O stravování
6 - Kočka habešská
5 - Carmína v Berouně
4 - Smutné povídání
3 - Žužla
2 - Jak to bylo dál - Matýsek
1 - jak to začalo

Vypráví Fanfán Blue alias Arthur Conan Doyle (1. 7.2008)
Sherlock Holmes

Naši domácnost zachvátila Sherlockovská mánie. Jednou za čtrnáct dní, v pátek po ránu, panička nervózně podupává u postele a hned startuje do trafiky pro nový díl jejího oblíbeného seriálu Sherlock Holmes na DVD. Čerstvé placky jsou okamžitě zhltnuty přehrávačem a nedočkaví diváci nemohou odtrhnout oči od obrazovky. Pak přijdou na řadu reprízy starších dílů, a tak to jde pořád dokola. To se pak člověk nemůže kocouřovi divit, že na tom taky začne ujíždět. Tak se stalo, že jsem pro dvounožce začal vymýšlet vlastní detektivní případy.

Nastal slavnostní den taťuldových narozenin a s ním spojená příprava různých dobrůtek. Na mísách se objevovaly všelijaké druhy chlebíčků, lákavě zdobených. No radost pohledět! Zrada ovšem nastala, když mísy s lahůdkami odkráčely i s paničkou ven na zahradu. To se přece nedělá, vždyť tam byla šunka! Večer se naši vrátili domů, a dvounožka tak pokukovala po lince, jako by něco hledala. To už jsem byl pohodlně usazen na svém kanapíčku a po očku jsem sledoval, jak panička případ ztraceného vejce natvrdo vyřeší. Řeknu vám, nic moc. Prohledala skryté kouty na lince, jukla do lednice, a když vajíčko nenašla, vyšetřování přerušila a šla si pustit další díl Sherlocka. To by se z ní jeden zbláznil! Ale druhý den jsem se dočkal! Jako hlavní podezřelý byl obviněn páníček a nařčen, že vejce sežral. Teda snědl. Dvounožec zahájil tvrdou obhajobu, že o žádným vejci nic neví, a že by asi věděl, kdo v tom má tlapky. To už jsem v kuchyni vlastně ani nebyl, to co jste mohli vidět v rohu místnosti byl jen takový maličký, průhledný kocourek, ale o to víc se mu leskla očíčka. A pak to přišlo: dvounožec odtáhl kanape a vyvalilo se na něj hejno myšáků, koleček a jiné havěti, které hrdě vévodilo nakřáplé vajíčko. Paničce spadly koutky, zato pánečkovi se hrdě dmula hruď a dožadoval se pasování na vrchního detektiva.

O týden později se pro změnu v kuchyni ochomýtal tatínek. Honila ho mlsná, tak se pustil do výroby škvarkových placek. Já to sice nechápu, co na nich má, ale proti gustu... Placky pěkně vyrovnal na plech, přikryl je utěrkou a odešel do své pracovny. Maminka se zrovna ráchala ve vaně (to taky nechápu) a já s plackama v kuchyni osaměl. Tak honem na linku a všechno prozkoumat. Nadzvedl jsem packou utěrku, abych placky okoštoval, ale asi jsem do toho dal moc energie a ona mi žuchla na zem. To snad nevadí, protože placky stejně nemají kam utéct, jsou za mříží. Ten rošt na ně páníček asi položil po předchozí zkušenosti, kdy měl placky zdobené otisky tlapek. Mně se teda líbily. Po drobném neúspěchu s plackama jsem zaměřil svou pozornost na podezřelý hrneček přikrytý podložkou pod hrnek ve tvaru kočičí hlavy. Opatrně jsem šálek odkryl a zase vejce! Tentokrát ale syrové a bez skořápky. No co s ním, že jo? Tak jsem aspoň čapnul umělohmotnou podložku a pelášil jsem s ní po schodech do přízemí ukrýt ji do koupelny. A zase tu máme nový případ. Záhada zmizelé podložky. Tentokrát byla z krádeže obviněna panička, která se hájila slovy, že přece kvůli nějaký pitomý podložce nepoleze z vany, což zní docela logicky. Nato byl odtažen gauč, ale tam se nacházela jen nová várka myší. Už jsem měl o tatínka trochu starost, protože chodil pořád dokolečka, držel se za hlavu a opakoval: no to jsem blázen, to jsem blázen.... Případ byl vyřešen až pozdě v noci, když šla panička do přízemí vybírat náš záchůdek a při té příležitosti podložku objevila. Tak na vyřešené případy je to 1:1.