Vítejte na stránkách kočičky Áji - Proč pořád já?

Vítejte na stránkách kočičky Áji - příběhy z kočičí pavlače

Úvodní stránka

Kočičí pavlač

48 - Ztracen ve vistárii
47 - Bráchova identita odhalena
46 - Němí svědci zločinu
45 - Ty pudeš!!!
44 - Jsem snad blázen?
43 - Jak jsem se zabydloval
42 - Invaze Marťana
41 - Co je u nás nového
40 - Nové zvíře
39 - Jak se budí dvounožci
38 - Ztracený buřt
37 - Budu loupežníkem
36 - Růžová příšera
35 - Fanfán záhadolog
34 - Sváťova koupelnová dobrodružství
33 - Jak jsem se zabydlel
32 - Autodráha
31 - Fanfánovo stanovisko
30 - Poděs Sváťa
29 - Sváťa a magická osmička
28 - Proč pořád já?
27 - Sherlock Holmes
26 - Další dírky!
25 - Volání divočiny
24 - Děravý kožíšek
23 - Ježek v kleci
22 - Orienťák byl!
21 - Orientační běh
20 - Něco tam je!
19 - Domeček plný cihliček
18 - Satisfakce
17 - Jak Fanfán machroval
16 - Ája kutilka
15 - Naše zvyky a rituály
14 - Zimní rozjímání
13 - Sýkorky
12 - Zrada přišla
11 - Čuju zradu
10 - Myš ve špajzu
9 - Léto a adrenalin
8 - Z Braníku do Berouna
7 - O stravování
6 - Kočka habešská
5 - Carmína v Berouně
4 - Smutné povídání
3 - Žužla
2 - Jak to bylo dál - Matýsek
1 - jak to začalo

Vypráví Fanfán Blue (5. 8.2008)
Proč pořád já?

Proč pořád píšu jenom já? No to by mi taky moc zajímalo. Ono je to totiž tak, že se všechno děje pořád jenom mně. Tudíž holky tak nějak nemají o čem tlapkovat. Ale já to fakt nechápu, vždyť jsem v podstatě děsně hodný a klidný kocourek. Pravda, občas si trošičku zaskotačím, ale nic moc. Třeba minule jsem se jen tak venčil na zahrádce a představte si, najednou jsem z ničeho nic visel ve vršku meruňky přehnutý přes větev jako větrající se peřina, ještě k tomu lehce přiškrcená. Ale zase na druhou stranu vidět paničku sedět pánečkovi na ramenou a prodírat se větvema, aby zachránila nebohého oběšeného kocourka, to za to stálo.

Nebo jindy. Zase se jen tak procházím po zahradě, a najednou mám zadní nožičku jako zagipsovanou od pana doktora. No kdo má tušit, že taťka kutil vyleje zbytek vápna, kterým štukoval barák ke stromu. A zase do toho musím šlápnout zrovna já. Když jsem zjistil, že tenhle sajrajt se fakt jazýčkem opucovat nedá, nezbylo mi nic jiného, než si zahrát na chudáčka kocourka. Řádně kulhajíc jsem se začal promenovat kolem bazénu, ve kterém se naši slastně ráchali. S "jéžišmarjá, co to ten rapl zase vyvádí", vystřelila maminka z vlnek vyhřátého bazénu a jala se ošetřovat zmíněného rapla. Co vám mám povídat, skončil jsem pod hadicí a nožka mi byla řádně vyprána a poté vyfrotýrována. Zase jsem byl zdravý.

A aby se to nepletlo, tak do třetice mě někdo, (že by zase ten rapl?) vysadil na střechu altánu a zamotal mi vodítko do větví višně. Záchranná akce tentokrát probíhala za pomoci žebříku a pánečka plazícího se po eternitové střeše, čekajícího, kdy se s ním propadne. Nepropadla, opět jsem byl vysvobozen.

Ale nemyslete si, že jenom dělám lumpárny. Já umím být taky hodný a poslušný a to se mi zase smějí, nebo i nadávají. Tak například taťka mi až dost často ukazoval, jak mám skákat dvounožcům na ramena. To máte ale slyšet ten kravál a nadávky, když poslechnu a na některého z nich si teď v létě vyskočím. Že prý nemá tričko, to je toho... Copak já taky nějaký nosím??

Jindy zase čekal páneček na mamku až přijde z práce a vzal mi s sebou před barák na chodník, aby jsme mohli koukat jestli už jde. Tak jsme se procházeli podél sousedovic plotu. Já jdu poslušně vedle taťky a najednou, po několikátém zavolání, mi kroutí hlavou abych se na ten cizí plot podíval. Ona tam byla docela neznámá kočka! Chtěl jsem se samozřejmě seznámit, ale o to nejde. Jde o to, že se mi potom zase smál, že jdu a nic nevidím. Tak mi řekněte, co je to za spravedlnost když tohle mám za svou poslušnost...