Vítejte na stránkách kočičky Áji - Magická osmička

Vítejte na stránkách kočičky Áji - příběhy z kočičí pavlače

Úvodní stránka

Kočičí pavlač

48 - Ztracen ve vistárii
47 - Bráchova identita odhalena
46 - Němí svědci zločinu
45 - Ty pudeš!!!
44 - Jsem snad blázen?
43 - Jak jsem se zabydloval
42 - Invaze Marťana
41 - Co je u nás nového
40 - Nové zvíře
39 - Jak se budí dvounožci
38 - Ztracený buřt
37 - Budu loupežníkem
36 - Růžová příšera
35 - Fanfán záhadolog
34 - Sváťova koupelnová dobrodružství
33 - Jak jsem se zabydlel
32 - Autodráha
31 - Fanfánovo stanovisko
30 - Poděs Sváťa
29 - Sváťa a magická osmička
28 - Proč pořád já?
27 - Sherlock Holmes
26 - Další dírky!
25 - Volání divočiny
24 - Děravý kožíšek
23 - Ježek v kleci
22 - Orienťák byl!
21 - Orientační běh
20 - Něco tam je!
19 - Domeček plný cihliček
18 - Satisfakce
17 - Jak Fanfán machroval
16 - Ája kutilka
15 - Naše zvyky a rituály
14 - Zimní rozjímání
13 - Sýkorky
12 - Zrada přišla
11 - Čuju zradu
10 - Myš ve špajzu
9 - Léto a adrenalin
8 - Z Braníku do Berouna
7 - O stravování
6 - Kočka habešská
5 - Carmína v Berouně
4 - Smutné povídání
3 - Žužla
2 - Jak to bylo dál - Matýsek
1 - jak to začalo

Vypráví panička Kačaba (11. 8.2008)
Magická osmička

Už delší dobu se ze všech médií linou zvěsti o magickém datu 8. 8. 2008. Svatební síně v tento den praskaly ve švech, v Číně propukla obrovská oslava k zahájení OH a kdoví co ještě. Nevěnovala jsem tomu příliš pozornosti, protože na čísla zrovna moc nevěřím. Taky se nic nedělo, akorát nám během týdne přišel mail, kterým jsme byli na 8. 8. 2008 pozváni do Hýskova k přátelům do statku na oslavu kulatin. Teprve na místě jsme zjistili, že jsme nalítli jako většina hostů a neodhalili, že oslava je zasvěcena kulatině nařezané z jasanů, ovšem řádně slavnostně vyzdoboné stuhami. Ale i klády mohou mít pěkný večírek, jen na té hruškovici, kterou jsme přivezli oslavenci si asi moc nešmáknou. :o)) Seděli jsme venku, popíjelo se, (já teda colu, byla jsem jednohlasně, jedním hlasem, ustanovena řidičem), povídalo a půlnoc byla na spadnutí. Pomalu jsme se chystali k odjezdu, když vtom jsem si ve tmě všimla ještě něčeho temnějšího než noc. Okolo našich nohou si to prosvištělo černé koťátko s vesele zdviženým ocáskem. Nechalo se chytit a okamžitě zapnulo předení na volume max.

Dozvěděli jsme se, že kotísek do statku dochází pravidelně jako do závodky, konečně jsem i pochopila, proč majitelům na zahradě visí malé autíčko na provázku - hračka pro kočku. Akorát že jídelna je otevřena pouze o víkendech, a to ještě nepravidelně. "Tak si ho vemte, tady je to stejně samá lasička a nějaká ho určitě sežere." Touto větou byl nastartován problém. Co s tím? Další kočku už jsem nechtěla, ale nechat tady takovou maličkou předoucí kuličku napospas šelmám, to se mi taky příčilo. Stáli jsme venku u auta, Vlasta spící kotě v náručí, statek se už propadal do tmy a majitelé šli spát. Jen my pořád bojovali sami se sebou.

Určitě netušíte, jak to dopadlo, co? No jasně. Máme doma magického černého kocourka s magickým datem nalezenin a dostal magické jméno Sváťa. Takže na tom číslu asi přeci jen něco bude.