Vítejte na stránkách kočičky Áji - Jak jsem se zabydlel

Vítejte na stránkách kočičky Áji - příběhy z kočičí pavlače

Úvodní stránka

Kočičí pavlač

48 - Ztracen ve vistárii
47 - Bráchova identita odhalena
46 - Němí svědci zločinu
45 - Ty pudeš!!!
44 - Jsem snad blázen?
43 - Jak jsem se zabydloval
42 - Invaze Marťana
41 - Co je u nás nového
40 - Nové zvíře
39 - Jak se budí dvounožci
38 - Ztracený buřt
37 - Budu loupežníkem
36 - Růžová příšera
35 - Fanfán záhadolog
34 - Sváťova koupelnová dobrodružství
33 - Jak jsem se zabydlel
32 - Autodráha
31 - Fanfánovo stanovisko
30 - Poděs Sváťa
29 - Sváťa a magická osmička
28 - Proč pořád já?
27 - Sherlock Holmes
26 - Další dírky!
25 - Volání divočiny
24 - Děravý kožíšek
23 - Ježek v kleci
22 - Orienťák byl!
21 - Orientační běh
20 - Něco tam je!
19 - Domeček plný cihliček
18 - Satisfakce
17 - Jak Fanfán machroval
16 - Ája kutilka
15 - Naše zvyky a rituály
14 - Zimní rozjímání
13 - Sýkorky
12 - Zrada přišla
11 - Čuju zradu
10 - Myš ve špajzu
9 - Léto a adrenalin
8 - Z Braníku do Berouna
7 - O stravování
6 - Kočka habešská
5 - Carmína v Berouně
4 - Smutné povídání
3 - Žužla
2 - Jak to bylo dál - Matýsek
1 - jak to začalo

Vypráví Sváťa (1. 10.2008)
Jak jsem se zabydlel

Dozvěděl jsem se, že je zvykem psát svoje zážitky do nějaký Pavlače, a jelikož musím zkusit všechno, jdu do toho.

Takže abych se vám představil. Jmenuji se Sváťa a dvounožce jsem si našel sám, protože už mě nebavilo pořád někde somrovat o kousek žvance nebo vybírat zbytky u popelnic. Když jsem ty dva v noci zmerčil, usoudil jsem, že vypadají jako solidní lidé, kteří budou schopni zajistit mi dobré bydlení, pestrou stravu a slušné zacházení. A jak se mi povedlo je umňoukat? Prostě jsem je upředl. Mému slastnému vrnění v jejich náruči nešlo odolat, taky jsem se snažil, že jo. Ale hlavní je otázka výběru objektu. V některé náruči se můžete upříst k smrti a stejně je vám to houbeles platný. Když jsem byl naložen do auta a za stálého mazlení vezen do neznáma, bylo mi jasné, že úkol zajistit si domov byl splněn.

U mě doma mi ze všeho nejdřív sebrali blechy a dali mi pilulky na zahubení červíků, což nebyl zase tak špatný nápad, protože se už nemusím drbat a v bříšku mám jak v pokojíčku. Ještě jsem ovšem nedohnal deficit v jídle, zblajznu tudíž naprosto všechno, co kde najdu, nejchutnější sousta jsou logicky vždycky ta, která se mi podaří uloupit. Zrovna o víkendu si panička moc pochutnávala na chlebu s máslem, na kterým jí původně úplně zbytečně překážela debrecínka. Taky z 0,8 kg jsem už zesílil na 2,2 kg a stále pokračuji.

S páníčkama jsem si poradil hravě, docela se mi daří jejich drezůra, jen tu a tam si zazlobí a snaží se mi něco zakázat. Marně. No nevím, proč bych nelezl na stůl, když zrovna tam je zásobárna lidských lahůdek a k naloženému talíři stačí jen natáhnout tlapku, nabodnout pochutinu na drápek a prchnout.

Horší situace je s výchovou spolubydlících koček. Jakmile jsem překročil práh, dal jsem jasně najevo, kdo by tu měl šéfovat, ale můj postoj se nesetkal s pochopením. Ale jak říkám, rostu, přibírám, sílím... Carminku jsem zmáknul hned, s Fanfíkem bude ještě práce a Ája, to bude největší oříšek. Je to taková nafrněná lady, nedá na sebe sáhnout. Ať se zvětšuju jak chci, nelekne se, potvora šedivá. Sorry, vlastně modrá. Na tom si lpí.

Jinak si plním svoje každodenní povinnosti - především to zmíněné papání, to se nedá ošidit, hodně času mi zabere nacvičování výpadů na kočičáky, večer se musím mazlit s páníčkama, ale to mě fakt baví. Pořád si ještě rád hraju na malý kotítko, přisaju se dvounožci na krk a saju a saju mlaskaje, akorát to mlíčko neteče. Tato činnost ovšem svůj účel plní, protože pak většinou dostanu mlíko do mističky a dotyčný vysátý dvounožec odchází do sprchy. Ale já slintám fakt jen trošičku.

A taky mám na starosti myší farmu. Sice se mi některé myšky pořád ztrácejí, ale o přítomné vzorně pečuji. Nejdřív je potřeba myšáka vykoupat v mystičce s vodou, následně ho za současného odkapávání vody na sedačku donést dvounožci, když ho hodí, znovu vykoupat, odkapat, donést a tak pořád dokola. Když je myšák řádně vyskotačený, položím ho do záchůdku, aby se mohl vyčůrat, následně myšku obalenou pískem přenesu do misky s granulkama, aby se najedla. No nejsem já pečovatelský typ?

Taky často zahradničím, uklízím různé předměty na lepší místo, rovnám záclony, myju lidský záchod, učím paničku vařit, prostě mám plný tlapky práce, ale o tom zase někdy příště.