Vítejte na stránkách kočičky Áji - Sváťova koupelnová dobrodružství

Vítejte na stránkách kočičky Áji - příběhy z kočičí pavlače

Úvodní stránka

Kočičí pavlač

48 - Ztracen ve vistárii
47 - Bráchova identita odhalena
46 - Němí svědci zločinu
45 - Ty pudeš!!!
44 - Jsem snad blázen?
43 - Jak jsem se zabydloval
42 - Invaze Marťana
41 - Co je u nás nového
40 - Nové zvíře
39 - Jak se budí dvounožci
38 - Ztracený buřt
37 - Budu loupežníkem
36 - Růžová příšera
35 - Fanfán záhadolog
34 - Sváťova koupelnová dobrodružství
33 - Jak jsem se zabydlel
32 - Autodráha
31 - Fanfánovo stanovisko
30 - Poděs Sváťa
29 - Sváťa a magická osmička
28 - Proč pořád já?
27 - Sherlock Holmes
26 - Další dírky!
25 - Volání divočiny
24 - Děravý kožíšek
23 - Ježek v kleci
22 - Orienťák byl!
21 - Orientační běh
20 - Něco tam je!
19 - Domeček plný cihliček
18 - Satisfakce
17 - Jak Fanfán machroval
16 - Ája kutilka
15 - Naše zvyky a rituály
14 - Zimní rozjímání
13 - Sýkorky
12 - Zrada přišla
11 - Čuju zradu
10 - Myš ve špajzu
9 - Léto a adrenalin
8 - Z Braníku do Berouna
7 - O stravování
6 - Kočka habešská
5 - Carmína v Berouně
4 - Smutné povídání
3 - Žužla
2 - Jak to bylo dál - Matýsek
1 - jak to začalo

Vypráví Fanfán (31. 10.2008)
Sváťova koupelnová dobrodružství

Že říkají Sváťovi Pulec, na tom fakt něco bude. Kdyby nebyl takový tydýt, možná bych uvažoval o tom, že dospívá v doktora Žábu, ale to fakt nehrozí. Jediný inteligent jsem tu totiž já, inženýr Fanfán. Ne, on je fakt praštěný. Už jste viděli kocoura, který se pořád ráchá ve vodě, všechno do ní hází, a nejenom všechno, dokonce i sám sebe?
Prvně jsem zaznamenal určitou odchylku od normálu v době, kdy byl Sváťa ještě rozčepejřená kominická štětička. Maminka myla v přízemí záchod, a aby špína lépe povolila a všechny škodlivé bakterie zděšeně prchly do neznáma, jak nás učí několikrát denně v reklamách, nechala v míse působit Domestos. Odešla k umyvadlu vymáchat houbičku, a myšlenka, ?ten mraňavej poděs tam určitě spadne...?, nestačila ani dozrát. Kominická štětka se proměnila ve štětku záchodovou. Sváťa, štětka, se tvářil dost překvapeně, jen se smočil, hned zase vylítl a začal splašeně lítat po koupelně a přilehlém okolí. Maminka provedla odchyt divoké šelmy a s vypětím sil ji začala oplachovat pod tekoucí vodou, protože hubit zákeřné bakterie v kocouřím kožíšku nebylo zrovna v plánu.
Je pravda, že od té doby Sváťa od průzkumů WC upustil.

O dalších vodních aktivitách, jako je topení myší a jiných předmětu, vám už vyprávěl sám Pulec, ale jak se s paničkou koupal, s tím se vám pochlubit zapomněl.
Panička, slastně naložená ve vaně, louská nějakou bichli, Sváťa vyskakuje na okraj vany a zírá na její obsah. Tam dole se něco pohybuje a láká to k ulovení... Zkusím to obejít z druhé strany, říká si kocour. Odtamtud to taky nejde! Tak zase zpátky. Loví, loví, ale nejde to, je to moc hluboko. Najednou mokré tlapky ztrácejí oporu a šelmička se kácí vstříc vodní hladině. A je to! Pulec ráchá packama, hledá pro ně oporu a nachází. Odráží se od něčeho masitého, měkkoučkého, báječně se do toho zatínají drápky. Vyskakuje na pevnou zem. Maminka křičí, asi radostí, že se Sváťa tak hezky umyl a následně přivolává tatínka, aby zvířátko vyfrotýroval.
Je pravda, že Sváťa od průzkumů vany neopustil. jen po ní chodí trochu opatrněji.
Účastnit se sprchování, to pro našeho vodomila není žádný problém. Jen slyší téct sprchu, už je v koupelně a napjatě sleduje vodní dění. Jen co voda přestane téct, skáče do mokré vany, válí se v ní, hrabe jak o život, motá se dokolečka za svým ocáskem, prostě je naprosto spokojený. Nechápu to. Sice do vany taky rád chodím, ale do SUCHÝ, jsem přece kocour, ne? A mezi námi, on tam už skočil i při sprchování, ale tím se taky moc nechlubí. Vypadnul totiž odtamtud jak kulový blesk.
Je pravda, že Sváťa, když teče voda ze sprchy, do vany už neleze. (jen když tam spadne)