Pondělí 26. - úterý 27. 6. 2006
Ráno stejný budíček a vyrážíme na vodopády. Odsud na Nockalmstrasse a do Glockenhütte. Krásná příroda, opět nádherné panorama, ale silnice snad ještě lepší než včera. Po přestávce vyrážíme k alpské přehradě. Je po poledni a strašné vedro. Už už to vypadalo na vzpouru, protože každý byl z toho vedra zmožený, ale jak jsme zaplatili mýtné a vyjeli do kopců, kde se vzaly tu se vzaly a proti nám na cestě dvě lamy. Docela klidně zastavily provoz a procházely se mezi morocykly a auty. Jednu jsem si i pohladil. Nedalo mi to a s laskavým svolením přidávám fotku od Romana FJR, který mi s lamou zvěčnil. No a tím bylo vše odpuštěno a s novými silami jedeme dál. Přehrada je celkem slušný kolos. 200 metrů výška, 626 metrů délka, 7,5 metrů horní šířka. Údajně dokáže zadržet 200 mil. m3 vody, ale když jsme tu byli, měla ještě dost velikou rezervu. Navečer se vracíme zpět na "základnu", kde společně padneme na hubu vyčerpáním ale hlavně zmoženi horkem.

Druhý den máme loučení, balení a vyrážíme do posledního alpského průsmyku přes Niedere tauern. Tady máme poslední zastávku za účelem focení a odjíždíme směr Liezen. Tady se rozloučíme a naše "středočeská sekce výpravy" pokračuje na Linz a České Budějovice.
V Alpách se průměrná spotřeba vyšplhala na 6,6 l / 100 km, naše pětistovka ale tahala nejen nás ale i plný kufr, takže kopce jsem musel jet za 2 - 3.

Epilog:
Do Čech jsme dorazili v hrozném pařáku po druhé hodině. V Budějovicích se oddělili Jitka s Jirkou a u Příbrami Yvča. S Evou jsme projeli cípem Příbrami a už se zatáhlo nebe, zvedl se vítr a začalo padat pár kapek. Vzali jsme za vděk plechovou autobusovou zastávkou kam jsme se vešli i se strojema, když se začali "čerti ženit". Blesk za bleskem, vichr a průtrž mračen. Asi za hodinu pokračujeme v cestě "jen" za mírného deště. Doma jsme v půl osmé. Vybalujeme, chválíme cestu, kolektiv, organizaci a hlavně už se moc těšíme na další podobné akce!
Celkem jsme ujeli 1838 km s průměrnou spotřebou 4,8 l / 100 km.

Highslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JS